facebook instagram
Zákaznická linka
597 597 900
nebo napište email info@malezdravi.cz
Operátorky jsou Vám k dispozici Po - Pá od 7.00 do 20.00 hod.

Pomoc uprchlíkům z Ukrajiny / допомоги біженцям з УкраїниAni nám v MALÉ ZDRAVÍ není lhostejný osud Ukrajiny a cítíme s jejími obyvateli, kteří jsou nyní ve velice těžké situaci a připojujeme se k pomoci uprchlíkům. Rozhodli jsme se pomoci také skrze nadaci Člověk v tísni.

Společnost MALÉ ZDRAVÍ (praktický lékař pro děti a dorost), spolu se sesterskou společností MOJE AMBULANCE (síť praktických lékařů pro dospělé), jsou připraveny poskytnout na svých pobočkách bezplatnou lékařskou péči uprchlíkům z Ukrajiny.  

-----------------------

V měsíci dubnu jsme na naší pobočce v Ostravě - Centru vyčlenili ordinační hodiny speciálně pro děti ukrajinských válečných uprchlíků za přítomnosti překladatele. V současné době se již bohužel není možné dále objednávat. Kapacity máme plně vyčerpány.
Děkujeme za pochopení

У квітні в нашій філії в Остраві - Центрі ми виділили робочий час спеціально для дітей українських біженців із перекладачем. На жаль, більше неможливо замовити. Ми повністю вичерпали свої можливості.
Дякую за розуміння

-----------------------

  • Několik základních česko-ukrajinských frází k lepší komunikaci u dětského lékaře (Набір запитань і відповідей для спілкування з іноземцем: Педіатрія).

-----------------------

S dotazy ke zdravotnické péči pro občany z Ukrajiny se obraťte na infolinku (Ministerstva zdravotnictví České republiky) +420226201221 – volba č. 8. Linka slouží ke komunikaci v českém, ukrajinském a ruském jazyce, a to i pro případy tlumočení do českého jazyka pro poskytovatele zdravotních služeb.
Якщо у Вас виникли питання щодо охорони здоров’я громадян України, звертайтесь на інформаційну лінію +420226201221 –  варіант № 8. Лінія використовується для спілкування чеською, українською та російською мовами, навіть для випадків перекладу на чеську для медичних працівників.

-----------------------

Osoba, které je přiznáno vízum za účelem strpění pobytu, by se měla za cca 5 dní dostavit na jakoukoliv pobočku VZP, kde obdrží potvrzení o pojištění.
V případě, že osoba potřebuje neodkladnou péči dříve, než potvrzení získá, doporučujeme prokázat se alespoň platným cestovním dokladem a přiděleným vízem za účelem strpění pobytu.

 

  NAŠI PARTNEŘIMOJE AMBULANCE
Alerhomed
OK Rehabilitace
ADOPE